
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.3462 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2175
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04876
Ext.Price$0.04876
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04876 | $0.04876 |
| 10 | $0.02438 | $0.24380 |
| 50 | $0.02212 | $1.10600 |
| 100 | $0.02007 | $2.00700 |
| 500 | $0.01821 | $9.10500 |
| 1000 | $0.01652 | $16.52000 |
| 3000 | $0.01499 | $44.97000 |
| 5000 | $0.01376 | $68.80000 |
| 10000 | $0.01264 | $126.40000 |
